A po ndërton Twitter një portofol kriptomonedhash?

Twitter thuhet se po punon për një portofol që do të lejojë depozitimin dhe tërheqjen e kriptomonedhave.

Portofoli i Twitter-it

Portofoli kripto i Twitter mund të jetë vërtet në punë.
Jane Manchun Wong, një blogere e njohur për zbulimin e zhvillimeve të hershme rreth teknologjisë, ndau sot gjetjet e saj se Twitter po punon për portofolin e vet të kriptomonedhave.

“Twitter po punon për një ‘portofol prototip’ që mbështet ‘depozitimin dhe tërheqjen e kriptove’”, shkroi ajo në Twitter.
Twitter nuk ka njoftuar publikisht ndonjë produkt të tillë dhe është e paqartë se ku e ka marrë Wong informacionin.

Megjithatë, deklaratat nga Wong diku tjetër sugjerojnë se ajo gjen shumicën e informacionit të saj në kodin e disponueshëm publikisht.

Twitter ka prezantuar disa funksione të tjera të lidhura me kriptomonedhat gjatë vitit të kaluar. Në shtator të vitit 2021, ai prezantoi ‘bakshishet’ përmes kriptomonedhave. Në nëntor 2021, Twitter filloi të integronte Web3 dApps. Këtë janar, ai filloi të lejojë përdoruesit të shtojnë NFT-të si fotografi në profilet e tyre.

Lajmet e sotme vijnë gjithashtu menjëherë pas lajmeve për platformën e decentralizuar të mediave sociale të Twitter, BlueSky. Projekti njoftoi nisjen e një aplikacioni beta të martën e kaluar.

Megjithëse BlueSky mund të apelojë në vlerat e komunitetit të kriptomonedhave rreth decentralizimit, udhëheqësi i BlueSky, Jay Graber, ka theksuar se BlueSky nuk do të ketë veçori si kriptot: "Unë jam e sigurt në vendimin tonë për të mos vendosur përmbajtjen e mediave sociale në një Blockchain," shkroi ajo më 20 tetor.

Por, duket se raporti i sotëm tregon se Twitter mund të ketë veçoritë aktuale të kriptomonedhave.

0c5276dc-b351-4df3-a090-1bcf8084e2c1-image.png

Related Posts

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Sezoni i Altcoin-eve ka nisur zyrtarisht. Aksionet e kompanive, si MicroStrategy dhe Coinbase po lulëzojnë ndërsa banka Standard Chartered pret një...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

CZ dhe Binance pranojnë fajësinë, duke rënë dakord për gjoba me vlerë miliarda dollar. Kraken përballet me një tjetër padi të re. JP Morgan deklaron...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Tether investon në pajisijet e prodhimit të Bitcoin-eve. Një status rreth XRP ETF manipulon tregun. Fonidi i pensioneve i Koresë së Jugut investon në...