ViAl, aplikacioni “Walk to Earn” – Përditësime të fazës Open Beta dhe lajme të reja emocionuese

ViAl, aplikacioni “Walk to Earn” – Përditësime të fazës Open Beta dhe lajme të reja emocionuese

Posted on May 1, 2023 by Vial

Përshëndetje, #vialers!

Duke vazhduar me punën tonë konstante për të zhvilluar dhe përmirësuar aplikacionin e ViAl, dëshirojmë t’ju përditësojmë për progresin tonë.

Aktualisht, aplikacioni ViAl është ende në fazën BETA të testimit të hapur. Ekipi dhe partnerët tonë të zhvillimit po monitorojnë ecurinë dhe qëndrueshmërinë e aplikacionit i cili momentalisht numëron +2000 përdorues. Gjatë 3 muajve në vazhdim do bëjmë të mundur një rikonstruktim të ri të kodit të ViAl, i cili do na lejojë të kryejmë testime të automatizuara duke ulur mundësitë e problematikave në të ardhmen, si dhe do mund të adresojme problemet kritike që lidhen me sinkronizimin e hapave dhe optimizimin e përvojës së përdoruesit. Gjatë kësaj periudhe ne nxisim komunitetin tonë të vazhdojë të mbledhë pikë pasi do ketë oferta në horizont.

Tre Ankande me një vlerë totale prej 150 USDT

E megjithatë, përveç zhvillimeve të vazhdueshme teknike, kemi bërë të mundur përfshirjen e komunitetit në publikimin e tre ankandeve të para duke festuar kështu një vjetorin e ViAl. Ankandet u publikuan në mënyrë të njëpasnjëshme çdo tre ditë dhe më shumë rreth tyre mund të lexohet këtu. Ajo që përdoruesit duhet të bënin ishte thjesht të ecnin sa më shumë të ishte e mundur dhe të mblidhnin pikë shtesë duke plotesuar V-në, duke referuar një mik, ose duke lexuar një artikull brenda aplikacionit.

Ja si ishin perfundimet:

Jemi shumë mirënjohës për mbështetjen që kemi marrë deri më tani dhe jemi të emocionuar për të njoftuar se gjëra të bukura do të vijnë së shpejti.

Ankandet e reja janë rrugës!

A jeni gati për një aventurë? Doni të eksploroni natyrën dhe të përjetoni emocionet e sporteve të aventurës?

Ne kemi disa lajme emocionuese për ju! Në ankandet tona të ardhshme gjatë muajit Maj, do të jepen bileta për festivalin SAN Fest, i cili zhvillohet për të tretin vit rradhazi në Shkodër si dhe do të ofrojmë DY bileta me akses të plotë për festivalin e shumëpritur South Outdoor, i cili organizohet në Borsh me pjesmarrjen e figurave të njohura si Mahmut Orhan, MC Kresha & Lyrical Son, ejt.

Jeni gati të na bashkoheni për një fundjavë argëtimi në natyrë? Mbani sytë hapur dhe sigurohuni të mbledhini pikë dhe të bëni ofertën tuaj brenda zonës së ankandit në aplikacion për të përfituar këtë mundësi fantastike!

ViAl planifikon të shtojë numrin e ankandeve në javët në vazhdim të cilat përfshijnë oferta nga biznese shqiptare rreth produkteve dhe shërbimeve të tyre. Deri më tani kemi më shumë se 15 ankande të planifikuara gjatë verës, ndërsa versionet e reja të aplikacionit përfshijnë krijimin e një tregu ku bizneset mund te publikojnë lirisht ofertat e tyre të cilat do mund të përftohen vetëm nga ViAl Points.

Gjatë fazës së testimit Beta, ne do të vazhdojmë të punojmë ngushtë me komunitetin për të marrë vlerësime, për të përmirësuar aplikacionin tonë dhe për të siguruar që ofrojmë përvojën më të mirë të mundshme për përdoruesit tanë, ndaj ju ftojmë të ndani mendime rreth produkteve/shërbimeve tuaja të preferuara të cilat do donit të shihni në ankand.

Nëse jeni një biznes ju ftojmë të na shkruani rreth mënyrave të bashkëpunimit. Ne jemi të përkushtuar për transparencën dhe do të ju informojmë në çdo hap të rrugës.

Ju faleminderit përsëri për mbështetjen tuaj të vazhdueshme dhe qëndroni në pritje për përditësime te tjera!

ViAl Team

Small steps, Big Impact

Posted under: Media

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Posted on by Vial

PayPal zgjeron shërbimet e kriptomonedhave. Robinhood i lejon përdoruesit të blejnë kriptomonedha ndërsa Binance.US ka hequr dorë nga blerja e aseteve të Voyager Digital. Këto histori dhe më shumë, këtë javë në botën e kriptomonedhave.

PayPal zgjeron shërbimet e kriptomonedhave

PayPal po zgjeron shërbimet e kriptomonedhave për përdoruesit e Venmo duke prezantuar një veçori të re që lejon klientët e saj të transferojnë kriptomonedhat mes njëri-tjetrit. Venmo, shërbimi i pagesave celulare në pronësi të PayPal, tani i lejon përdoruesit të përdorin kodet QR për të transferuar kriptomonedhat në llogari të tjera Venmo ose në portofole të tjerë të jashtëm.

Përdoruesit mund të blejnë kriptomonedha direkt nga Robinhood

Platforma e njohur e tregtimit Robinhood ka njoftuar “Robinhood Connect”, e cila lejon investitorët e kriptomonedhave të blejnë dhe tërheqin drejtpërdrejt kriptmonedha në portofolet e tyre të vetkujdesit duke përdorur një kartë krediti. Shërbimi është aktualisht i disponueshëm për portofolet MyDoge dhe Slingshot, me Phantom dhe Exodus që do të vijnë në të ardhmen. Robinhood Connect është vendosur të konkurrojë kundër MoonPay dhe Coinbase Pay.

Binance.US heqë dorë nga blerja e aseteve të Voyager Digital

Binance.US ka vendosur të heqë dorë nga marrëveshja 1.3 miliard dollarëshe për të blerë asetet e huadhënësit të falimentuar të kriptomonedhave Voyager Digital. Blerja hasi kundërshtim të ashpër nga rregullatorët, por përfundimisht u miratua nga gjykata. Tani Binance.US thotë se klima rregullatore armiqësore dhe e pasigurt në SHBA ka çuar në vendimin e tyre për t’u tërhequr.

Mastercard lançon shërbimin e kredencialeve të kriptomonedhave

Mastercard po lançon një shërbim të krijuar për të siguruar që transaksionet ndërmjet portofoleve të jenë të verifikueshme dhe të pajtueshme. Duke filluar me transferimet e kriptomonedhave midis vendeve, shërbimi Mastercard Crypto Credential do të përdorë një grup të përbashkët standardesh që lejon portofolet të identifikohen në transaksione që janë në përputhje me kërkesat. Qëllimi është parandalimi i pastrimit të parave, financimit të terrorizmit dhe aktiviteteve të tjera të mashtrimit.

Hong Kong synon të bëhet një qendër për kriptomonedhat

Autoriteti Monetar i Hong Kongut tha në një letër se bankat duhet të mbështesin bizneset e rregulluara të aseteve dixhitale me nevojën e tyre legjitime për llogari bankare. Rregullatori tha se huadhënësit duhet të shmangin një qasje ndaj “eleminimit të rrezikut” e cila do të largonte pjesëmarrësit e mundshëm dhe inkurajoi huadhënësit të trajnojnë staf dhe të formojnë ekipe të dedikuara për të mbështetur sektorin në zhvillim të aseteve dixhitale, përpjekje të cilat do të përputheshin me qëllimin e shtetit për t’u bërë një qendër kriptosh .

Llogaritë e hakuara të AT&T çojnë në vjedhje të kriptomonedhave

Një bandë kriminelësh kibernetikë hakuan adresat e emailit të lëshuara nga AT&T dhe e përdorën atë akses për të hakuar llogaritë e viktimave që lidheshin drejtpërdrejtë me bursat e kriptomonedhave. Hakerat fituan akses në një pjesë të rrjetit të brendshëm të AT&T, i cili i lejoi atyre të krijonin çelësat për përdoruesit e prekur, të cilët nga ana e tyre i lejonin të rivendosnin fjalëkalimet për shërbime më fitimprurëse, të tilla si llogaritë e lidhura me bursat e kriptomonedhave.

Një studim i ri zbulon arsyet për të blerë kriptomonedha

Një studim i ri zbulon se për gati një të tretën e investitorëve të rinj në industrinë e kriptomonedhave, arsyeja e tyre kryesore për të blerë ishte për shkak të sugjerimit nga një mik. 31% e investitorëve të rinj blen kriptomonedha duke u bazuar te këshilla që jepnin miqtë e tyre ndërsa vetëm 8% e investitorëve të rinj blen aksione dhe obligacione. Pabarazia tregon se ka një element social për investimin në tregun e kriptomonedhave që nuk shihet në tregjet tradicionale.

Posted under: News