Blog

Blog

Blog

All Categories All CategoriesEducationLifestyleMediaNews
 
🔍

Ja cilat janë ngjarjet më të rëndësishme të kësaj jave

Binance paralajmëron heqjen e monedhave të qëndrueshme për vendet e BE-së. SEC paralajmëron industrinë e kriptomonedhave. Një bursë kriptomonedhash e mbështetur nga influencuesit është shkatërruar në ...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Themeluesi i OneCoin mëson fatin e tij. Coinbase, Telegram dhe MetaMask prezantojnë të gjitha veçori të reja për komunitetet e tyre ndërsa kompanitë e prekura nga falimentimi i FTX-it vazdojnë të ...

Lajme të mëdha për industrinë e kriptomonedhave

Ark Invest dorëzon aplikimin e parë në SHBA për Ethereum ETF. Kraken zgjeron shërbimet e tij. Google lejon reklamat NFT, ndërsa rregulla të reja për kriptomonedhat priten të hyjnë në fuqi. Këto ...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Tregu i kriptomonedhave has vështirësi. Elon Musk’s X merr një licencë për kriptomonedhat, Robinhood blen aksionet e saj nga Sam Bankman-Fried ndërsa një youtube-r ekspozon çelësin e tij privat ...

Studimi/ Ju shpëton nga rreziku i sëmundjeve kardiovaskulare dhe rrit jetëgjatësinë, ja sa hapa duhet të bëni në ditë

Në prag të Lojërave Olimpike të Tokios 1964, drejtuesit e marketingut në Japoni hodhën idenë për ecjen për 10,000 hapa në ditë si pjesë e një fushate për të promovuar një matës të ri të hapave. Që ...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Bashkëthemeluesit e Tornado Cash akuzohen për pastrim parash dhe shkelje të sanksioneve. Sam Bankman-Fried po përballet me ditë të vështira në burg ndërsa PEPE vazhdon të pëlqehet nga investitorët. ...

Këtë javë bota e kriptomonedhave përballet me likuidim masiv

Rënia e kriptomonedhave shkakton likuidime massive. SpaceX shkurton zotërimet e saj të kriptomonedhave ndërkohë që portofoli i Presidentit Trump është zbuluar. Këto histori dhe më shumë, këtë javë në ...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

PayPal lançon monedhën e vet të qëndrueshme, Bankman-Fried është kthyer pas hekurave. Microsoft dhe Aptos bashkëpunojnë për të lidhur AI me Web 3. Solana ul çmimin e telefonit Saga. Këto histori dhe ...

Studimi: Ecni 5000 hapa në ditë, mjaftueshëm për të qëndruar të shëndetshëm

Prej kohësh është thënë se 10,000 hapa në ditë është numri magjik që ju nevojitet për të qëndruar në formë dhe të shëndetshëm, por një studim i ri tregon se edhe më pak se 5,000 mund të jenë të ...

Këtë javë bota e kriptomonedhave haset me një sërë problematikash

Themeluesi i HEX përballet me akuzapër mashtrim. Binance është ende duke bërë biznes në Kinë edhe pse Kina ka ndaluar kriptomonedhat. Revolut do të mbyll shërbimet e saj në SHBA ndërsa SEC i kërkoi ...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Worldcoin ka nisur shërbimet e tij globalisht, Rusia bëhet baza e dytë më e madhe në botë për pajisjet e prodhimit të Bitcoin-it. Blackrock zbulon një rekomandim mahnitës për Bitcoin-in ndërsa ...

Si mund të ndikojnë kriptomonedhat në të ardhmen e ekonomisë?

Kriptomonedhat janë një klasë revolucionare e aseteve dixhitale të bazuara në teknologjinë e decentralizuar të Blockchain-it, të cilat kanë prishur sistemet tradicionale financiare që nga shfaqja e ...

Lajme të mira këtë javë për kriptomonedhat

Altcoin-et rriten pas fitores së Ripple ndaj SEC. Google lejon NFT-të në PlayStore. Indonezia lançon Bursën Kombëtar të Kriptomonedhave ndërsa dokumente konfidenciale zbulojnë masterplanin e Evropës ...

Ofro dhe fito bileta ekskluzive për Ricky Martin Symphonic

Përgatituni për një natë të paharrueshme me muzikë, energji dhe argëtim, ndërsa Ricky Martin, sjell koncertin e tij më të vlerësuar, “RICKY MARTIN SYMPHONIC”, në qytetin e Tiranës, më 20 ...

Të përshkruarit 10 milje në ditë: Mënyra e shkëlqyer për të përmirësuar shëndetin fizik dhe mendor

Ecja ka përfitime të shumta shëndetësore të vërtetuara shkencërisht. Të ecurit deri në 10 milje çdo ditë do të çojë në përmirësime thelbësore në shëndetin tuaj kardiovaskular dhe mirëqenien ...
Load More