Section Title

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Sezoni i Altcoin-eve ka nisur zyrtarisht. Aksionet e kompanive, si MicroStrategy dhe Coinbase po lulëzojnë ndërsa banka Standard Chartered pret një rritje masive të çmimit të Bitcoin-it shumë më shpejt sesa mendohej...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

CZ dhe Binance pranojnë fajësinë, duke rënë dakord për gjoba me vlerë miliarda dollar. Kraken përballet me një tjetër padi të re. JP Morgan deklaron se zgjidhja e rastit me Binance do të sjell lajme të mira për...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Tether investon në pajisijet e prodhimit të Bitcoin-eve. Një status rreth XRP ETF manipulon tregun. Fonidi i pensioneve i Koresë së Jugut investon në Coinbase ndërsa drejtuesit e një biznesi lidhur me Binance rrëmbehet...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Bursat e kriptomonedhave të falimentuara mund të filloj shërbimet përsëri. Robinhood po zgjerohet në tregje të reja. Investitorët tashmë janë më oprimist për shkak të lajmeve lidhur me ETF-et ndërkohë që çmimet vazhdojnë...

Lajme të mira për industrinë e kriptomonedhave

Sam Bankman-Fried u shpall fajtor për të gjitha akuzat. Elon Musk zbulon planet për X. Hong Kong-u vazhdon planet për kriptomonedhat ndërsa Argjentina propozon plane për përdorimine energjisë së gazit natyror në...

Lakmia në botën e kriptomonedhave: Ngjarjet më të rëndësishme të javës

Lakmia ekstreme kaplon tregun e kriptomonedhave. SBF dëshmon privatisht në gjyqin lidhur me FTX-in. Zbulohet shuma totale e veprimeve të SEC ndaj kriptomonedhave ndërsa themeluesi i Binance humbi miliarda në vitin...

Bitcoin ETF, qendra e vëmendjes këtë javë në botën e kriptomonedhave

Ndjenja positive rreth Bitcoin ETF rrit luhatshmërinë e tregut të kriptomonedhave. Binance do të sjellë ndryshime në Evropë. SHBA rrit masat e saj ndaj aktivitetit të paligjshëm të shërbimeve të përzierjes së...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Trezor lançon një pajisje të re për ruajtjen e kriptomonedhave. Bankat e njohura përdorin teknologjinë Blockchain për të kryer transaksionet. Caroline Ellison, ish-e dashura dhe ish-kolegia e themeluesit të FTX-it...

Ja cilat janë ngjarjet më të rëndësishme të kësaj jave

Imazhet e publikuara zbulojnë portofolin e ri harduerik të Block. Kompanitë e kriptomonedhave po vërshojnë në Singapor. Fillon gjyqi për SBF dhe FTX-in. JPMorgan deklaron se Ethereum është më i centralizuar se kurrë më...

Lajmet kryesore këtë javë në industrinë e kriptomonedhave

Lajmet mbi fondet ETF shkaktojnë luhatje të çmimeve të kriptomonedhave, Kraken do të ofrojë tregtimin e aksioneve për përdoruesit e tij. MicroStrategy blen 5500 BTC, ndërsa çmimi i MakerDAO (MKR) rritet pas investimeve...