Section Title

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Sezoni i Altcoin-eve ka nisur zyrtarisht. Aksionet e kompanive, si MicroStrategy dhe Coinbase po lulëzojnë ndërsa banka Standard Chartered pret një rritje masive të çmimit të Bitcoin-it shumë më shpejt sesa mendohej...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

CZ dhe Binance pranojnë fajësinë, duke rënë dakord për gjoba me vlerë miliarda dollar. Kraken përballet me një tjetër padi të re. JP Morgan deklaron se zgjidhja e rastit me Binance do të sjell lajme të mira për...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Tether investon në pajisijet e prodhimit të Bitcoin-eve. Një status rreth XRP ETF manipulon tregun. Fonidi i pensioneve i Koresë së Jugut investon në Coinbase ndërsa drejtuesit e një biznesi lidhur me Binance rrëmbehet...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Bursat e kriptomonedhave të falimentuara mund të filloj shërbimet përsëri. Robinhood po zgjerohet në tregje të reja. Investitorët tashmë janë më oprimist për shkak të lajmeve lidhur me ETF-et ndërkohë që çmimet vazhdojnë...

Lajme të mira për industrinë e kriptomonedhave

Sam Bankman-Fried u shpall fajtor për të gjitha akuzat. Elon Musk zbulon planet për X. Hong Kong-u vazhdon planet për kriptomonedhat ndërsa Argjentina propozon plane për përdorimine energjisë së gazit natyror në...

Lakmia në botën e kriptomonedhave: Ngjarjet më të rëndësishme të javës

Lakmia ekstreme kaplon tregun e kriptomonedhave. SBF dëshmon privatisht në gjyqin lidhur me FTX-in. Zbulohet shuma totale e veprimeve të SEC ndaj kriptomonedhave ndërsa themeluesi i Binance humbi miliarda në vitin...

Bitcoin ETF, qendra e vëmendjes këtë javë në botën e kriptomonedhave

Ndjenja positive rreth Bitcoin ETF rrit luhatshmërinë e tregut të kriptomonedhave. Binance do të sjellë ndryshime në Evropë. SHBA rrit masat e saj ndaj aktivitetit të paligjshëm të shërbimeve të përzierjes së...

Ja çfarë ndodhi këtë javë në botën e kriptomonedhave

Trezor lançon një pajisje të re për ruajtjen e kriptomonedhave. Bankat e njohura përdorin teknologjinë Blockchain për të kryer transaksionet. Caroline Ellison, ish-e dashura dhe ish-kolegia e themeluesit të FTX-it...

Ankandet e muajit Tetorit: Dhurata dhe kupona eksluziv

Përshëndetje #Vialers! Pritjes së ankandeve i ka ardhur fundi. Jemi të lumtur t’iu njoftojmë se do të vazhdojmë traditën tone të ankandeve këtë muaj me dhurata dhe kupona që nuk do të donit ti humbisni! Për të gjithë ju...

Ja cilat janë ngjarjet më të rëndësishme të kësaj jave

Imazhet e publikuara zbulojnë portofolin e ri harduerik të Block. Kompanitë e kriptomonedhave po vërshojnë në Singapor. Fillon gjyqi për SBF dhe FTX-in. JPMorgan deklaron se Ethereum është më i centralizuar se kurrë më...